Michał

Figurski

Założyciel i fundator Fundacji Najsłodsi

Absolwent American College in Beirut.
Studiował Romanistykę i Dziennikarstwo.
Tłumacz i lektor z języka angielskiego i francuskiego. Lektor radiowy, telewizyjny, filmowy, reklamowy. Od 1993 związany z radiem jako dziennikarz, prezenter, reporter i producent, Rozgłośnia Harcerska, Radio ZET, RMF FM, Radio Kolor, również jako dyrektor programowy, Radio 94,
które w 2003 przekształcił w Antyradio, Antyradio Kraków i Antyradio Katowice, do 2008 dyrektor programowy tych rozgłośni, Eska Rock, Muzo Radio. Dziennikarz i prezenter telewizyjny TVP, TVN, TV4, Polsat, Polsat Play, Polsat News 2. W latach 2012-2014 dyrektor programowy
4FUN.Tv, RBL.TV i TV Disco. W latach 2014-2015 dyrektor artystyczny Alvernia Studios. Współprowadzi, wspólnie z Karoliną Korwin Piotrowską, poranne pasmo „Najgorsze Państwo Świata” w Antyradiu. Jest też autorem i prowadzącym audycji o tematyce zdrowotnej pt. „Niezły pacjent” w Radiu Zet.

NAJSLODSI_grafika-5
ALEKSANDRA AULEYTNER

Aleksandra

AULEYTNER

Prawnik
Członek Zarządu Fundacji NAJSŁODSI

Specjalizuje się w sprawach na dobrach niematerialnych, prawie autorskim, prawie własności przemysłowej, a także prawie nowych technologii oraz e-commerce.

Doradza spółkom z branży technologicznej, w szczególności w zakresie umów wdrożeniowych i utrzymaniowych oraz innych umów typowych dla sektora IT, agencjom reklamowym, stacjom telewizyjnym, producentom odzieży i żywności, spółkom prowadzącym sklepy internetowe.

Uczestniczy w projektach związanych z budową infrastruktury sieci szerokopasmowych oraz w projektach e-health.

Doradza w postępowaniach związanych z wprowadzaniem na obszar celny towarów naruszających prawa własności intelektualnej.

Specjalizuje się w wybranych aspektach prawa UE zajmując się zagadnieniami pomocy publicznej, w tym przepisów regulujących funkcjonowanie funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności.

Olga

Lisińska

Organizacja biura
Członek Zarządu Fundacji NAJSŁODSI

Urodzona w Moskwie. Ukończyła XV Liceum Ogólnokształcące im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie, a następnie romanistykę na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Praca magisterska dotyczyła twórczości markiza de Sade. Pracowała jako lektor francuskiego
w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, asystent kierownika produkcji filmowej, handlowiec w państwowej oraz prywatnej firmie handlu zagranicznego, asystentka prezesa
w kancelarii prawno-podatkowej.
Obecnie prezes w LAW 39 Sp. z o.o. Uwielbia podróże, literaturę, kino i koty.

OLGA LISIŃSKA
grz

Grzegorz

Majewski

dyrektor generalny 

Prawnik, zaangażowany w sprawy Fundacji. Bez jego bacznego spojrzenia, nie przejdzie żadna umowa, która trafi na jego biurko. Oaza spokoju, mistrz precyzji, a uśmiech to jego znak rozpoznawczy. 
 
 
 
 
 
 

Monika

Kłoniecka

Z cukrzycą zna się już ponad połowę swojego życia, dlatego z zaangażowaniem wspiera Michała Figurskiego w realizacji wszystkich celów Fundacji Najsłodsi. Uważa, że z każdym można dojść do porozumienia, wystarczy tylko chcieć!

wolontariusz1
antek

ANTEK

MAJEWSKI

Student psychologii, który najbardziej w życiu lubi pomagać. 

Jeden z głównych aktorów w spocie Fundacji „Zmierz cukier zanim będzie za późno”.

Nieważne o której godzinie do niego zadzwonisz – zjawi się na miejscu i pomoże, bo na tym chłopaku można polegać w 100%!

 

 

Aleksandra

Sienkiewicz

Dyrektor Merytoryczna Fundacji NAJSŁODSI

Z Fundacją „Najsłodsi” związana jest od początku, z tematem cukrzycy od 2012 roku, od kiedy realizuje zainicjowane przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne coroczne, centralne obchody Światowego Dnia Cukrzycy (ŚDC) w Polsce.

W 2016 zaprosiła do udziału w ŚDC gościa specjalnego – Michała Figurskiego, który podczas tego wydarzenia opowiedział pacjentom swoją „historię z cukrzycą”. Oprócz tego na co dzień realizuje działania z obszaru digital communications & media
relations opracowując strategie komunikacyjne w sektorze ochrony zdrowia w firmie doradczej Be Communications.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w sieciowych firmach public relations: Havas Worldwide Warsaw i Hill+Knowlton Strategies.

 

ALEKSANDRA SIENKIEWICZ
JA2

Monstee Justyna

Rose Bardoga

IT/ Grafika Komputerowa

Ilustratorka oraz absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk na kierunku Grafiki Komputerowej. W 2018 obroniła dyplom
z wyróżnieniem z Grafiki Koncepcyjnej (Concept Art) oraz prezentowała swe prace na wystawie zbiorczej “UPGROWTH 2017/2018 najlepsze dyplomy WIT” w galerii Pragaleria.

Twórca własnych projektów o tematyce fantasy oraz sci-fi. Zawodowo członek Działu Wsparcia IT w firmie Eurozet Sp. z o. o.

KASIA

MAJEWSKA

Psycholożka, która rozumie potrzeby ludzi i potrafi doradzić nawet w najtrudniejszych sprawach.

Zaangażowana całym sercem w sprawy Fundacji, mimo braku cukrzycy w bliskim otoczenia.

Kobieta, która swoim ciepłem potrafiłaby roztopić górę lodową!

kasia
marek2

Marek

Lubasiński

Wieczny optymista. Miłośnik motoryzacji, sportu i dobrej muzyki. Potrafi dogadać się z każdym i tę umiejętność z premedytacją wykorzystuje w pracy na rzecz Fundacji. Z cukrzycą żyje już ponad ćwierć wieku i ciągle mu mało!

Maciej

Waś

Wsparcie IT

Absolwent Instytutu Zarządzania Wartością Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, mgr Prawa oraz informatyk. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Efektywne Zarządzanie IT w Przedsiębiorstwie.
Społecznik, pasjonat motoryzacji historycznej.

MWAS