cukier

LICZBA PRZEBADANYCH OSÓB

1518

ODNALEŹLIŚMY 110 OSÓB U KTÓRYCH ZDIAGNOZOWANO NIEPRAWIDŁOWY POZIOM CUKRU.

TO 7,2% BADANEJ POPULACJI! SZUKAMY ZAGINIONEGO MILIONA!

Obecnie dane statystyczne mówią o około 2,3 miliona osób chorujących na cukrzycę w Polsce,
a szacuje się, że ich rzeczywista liczba wynosi nawet 3,5 miliona.

Wśród wielu wydarzeń kulturalno-artystycznych mamy w planach szereg koncertów, spektakli i eventów medialnych, aby dotrzeć do jak największej liczby ludzi młodych.

Planujemy intensywną obecność w social mediach oraz młodzieżowych środkach masowego przekazu, aby cukrzycy nadać nowy, przyjazny, czasami wręcz rock’n’rollowy wizerunek, z którym identyfikować się będą młodzi pacjenci i ich otoczenie. Wśród wielu naszych przedsięwzięć znajdą się m.in działania wydawnicze (płyty, książki), ale też cała masa rzeczy nietypowych.

Będziemy działać z pazurem. Zrealizujemy cykl szkoleń, wykładów, spotkań ze specjalistami (ekspertami diabetologii i chorób współistniejących oraz znanymi pacjentami z cukrzycą typu 1 i typu 2).

Nadrzędnym celem jest mówienie o celach leczenia cukrzycy, uniknięcie jej niewidocznych na początku, a groźnych powikłań u młodych ludzi, mających całe życie przed sobą. Przeprowadzimy badania przesiewowe w polskich uczelniach i zakładach pracy w celu zdiagnozowania nierozpoznanych lub ukrytych symptomów cukrzycy, by skierować te osoby na bardziej szczegółowe badania i diagnozy mające na celu jak najszybsze wdrożenie terapii i pomoc w późniejszym leczeniu.

Będziemy angażować się w eventy o charakterze edukacyjnym, kwesty na rzecz organizacji terapeutycznych i placówek medycznych, organizację kampanii społecznych. Stworzymy też aplikację pomagającej znaleźć, stosownie do miejsca zamieszkania, szybką i fachową pomoc medyczną,
w dziedzinie cukrzycy i towarzyszących jej powikłań. Naszym głównym celem, przewidzianym na dobrych kilka lat, jest budowa pierwszego w Polsce Instytutu Diabetologii.