Fundacja Najsłodsi oświadcza – CUKIER JEST DO DUPY!

cukier

14 listopada – Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji Fundacja
Michała Figurskiego „Najsłodsi” rusza z nową kampanią społeczną

„CUKIER JEST DO DUPY”

Dlaczego hasło: „Cukier jest do dupy”? Pamiętacie kultowy i niezapomniany plakat „Papierosy są do dupy” autorstwa Andrzeja Pągowskiego? To było ćwierć wieku temu.
Po dwudziestu pięciu latach znakomity Artysta zrobił relaunch swojego dzieła specjalnie dla Najsłodszych!

Zaczynamy od: #CUKIER JEST DO DUPY CZELENDŻ, w ramach którego dla cukrzyków gotować będą najlepsi, polscy kucharze: Robert Makłowicz, Robert Sowa, Mateusz Gessler, Pascal Brodnicki, Michel Moran, Anna Starmach, Ewa Wachowicz, Paweł Loroch, Remigiusz Rączka i Damian Kordas!

Cukier niszczy zęby, cukier zżera nasze wysiłki, by zdrowo się odżywiać, powoduje nadwagę, która sprzyja występowaniu wielu chorób, takich jak otyłość, nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca (typu 2), a ta ostatnia jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów i wskazywana jest bardzo często, jako choroba współistniejąca skutkująca zagrożeniem życia przy pandemii COVID-19. Generalnie – cukier jest do dupy!
Wszyscy wkraczamy w drugą falę epidemii. Tym razem zakażenia liczone są nie w setkach, a w tysiącach. Przed nami kolejne obostrzenia i prawdopodobny lockdown gospodarki – kolejne trudne dni w domowej izolacji. Znów przyjdzie nam mierzyć się z problemami wspólnej egzystencji na małej przestrzeni i wynikającymi z tego problemami zdrowotnymi.

Chcemy Wam, Najsłodszym, i nie tylko, zwrócić uwagę na to, by się nie obżerać cukrem, dbać o zbilansowaną dietę i dobrze się odżywiać, w możliwie najlepszy sposób dbać o zdrowie własne i najbliższych. Normalnie powiedzielibyśmy „Zbadajcie cukier!”, ale wiemy, że teraz to nie wystarczy. Umówmy się więc, że Wy będziecie dbać o siebie w jak najpełniejszy sposób, a my, Fundacja Najsłodsi, postaramy się Wam w tym pomóc…

Na początek, 14 listopada, rozpoczynamy #CUKIER JEST DO DUPY CZELENDŻ, do którego zaprosiliśmy najlepszych kucharzy w Polsce. Wszyscy oni będą gotować dla takich Najsłodszych, jak Wy! Na słodko, ale bez cukru. Każdy z nich będzie też nominował swoich bliskich, znajomych, przyjaciół. Im więcej nominacji, tym lepiej. Ty też, Najsłodszy, możesz coś ugotować na swoim profilu social mediowym i nominować innych. Niech cała Polska gotuje!

  • 1
  • 2
  • 3

Instagram @FundacjaNajslodsi
Facebook @FundacjaNajslodsi

#najsłodsi #cukierjestdodupy #bezcukru
@fundacjanajsłodsi, @andrzejpagowski_poster
Obserwujcie na bieżąco nasze media społecznościowe, będziemy zdradzać kolejne szczegóły.


Pozdrawiamy Najsłodziej! Dbajcie o Siebie!


Dziękujemy Naszym Partnerom dzięki którym, możemy działać dla Was:

partnerzy